Farsi English
تحصیل در لهستان

 

تحصیل در دانشگاه های لهستان

 

لهستان کشوری زیبا،امن با فرهنگ و تاریخی بسیار جالب است و دانشگاه های این کشور به دلایل مختلف یکی از مقاصد اصلی دانشجویان خارجی علاقمند به ادامه تحصیل در اروپا می باشند. تحقیقات علمی، فلسفی، علوم انسانی، مهندسی و هنری قدمتی طولانی درتاریخ این کشور داشته و سابقه تدریس علم و هنردر دانشگاه های لهستان، این کشور را تبدیل به یکی از معتبر ترین مراکزکسب دانش در قلب اروپا نموده است.در صورت داشتن مدارک و شرایط لازم و کافی برای ادامه تحصیل در خارج از ایران، دریافت پذیرش و ورود به دانشگاه های این کشور به مراتب راحت تر و کم هزینه تر از  سایرکشور های هم رده عضو اتحادیه شینگن می باشد.  

چرا کشور لهستان برای ادامه تحصیل گزینه مناسبی می باشد؟

 

لهستان یکی از پر وسعت ترین، سبز ترین و امن ترین کشورهای اتحادیه اروپا و محدوده شینگن است. مردمان لهستان به زبان لهستانی صحبت می کنند که این زبان ریشه هندو اروپایی داشته ومخصوصا برای ما ایرانیان از آوایی زیبا و دلنشین برخوردار است.  جای ذکر است که گرامر زبان لهستانی لقب یکی از پیچیده ترین گرامرهای دنیا را به خود اختصاص داده است که آموزش و یادگیری آن را برای خارجی ها کمی مشکل می کند. البته خوشبختانه مرمان لهستان مخصوصا در شهر های بزرگ مانند ورشو و کراکوف و همچنین محیط های دانشگاهی و حرفه ای، اکثرا به زبان انگلیسی صحبت میکنند. لهستانی ها مردمانی درستکار، صادق و سخت کوش هستند و از مصاحبت، دوستی و کمک کردن به خارجی ها بسیار لذت می برند.

    

 کتابها و کلیه دروس دانشگاه برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی است در نتیجه داشتن دانش زبان انگلیسی در زمان ثبت برای متقاضیان این دانشگاهها نام الزامی میباشد. دانشجویان دانشگاه های لهستان ویزای دانشجویی لهستان و شینگن را دریافت می کنند دروقفه تعطیلات دانشگاه می توانند جهت کسب تجربیات جدیدو تفریح به سادگی به کلیه کشورهای اروپایی به سادگی سفر و رفت و آمد کنند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه های لهستان هزینه نسبتا پایین تر شهریه دانشگاه و مخارج زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای حوزه شینگن میباشد. هزینه شهریه دانشگاه ها و زندگی در لهستان بین دو الی چهار برابر ارزانتز از کشور های اروپای غربی مانند آلمان و فرانسه و ایتالیا و انگلستان میباشد.

 

 تحصیل به زبان انگلیسی و مدارک تایید شده بین المللی دانشگاه های لهستان این شانس را به دانشجویان          می دهد که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بعدی شانس بسیار زیادی برای ثبت نام و ورود به دانشگا ههای انگستان و آمریکا و کانادا داشته باشند و یا حتی بتوانند در لهستان و سایر کشور های اروپایی تقاضای شغل و اجازه کار بنمایند.

در حال حاضر کلیه متقاضیان ایرانی دارای دیپلم پیش دانشگاهی دبیرستان چه دارای مدرک زبان بین المللی مانند آِیلتس و چه بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانند با در نظر گرفتن رشته تحصیلی، آخرین مدرک دریافتی و حتی علاقمندی خود در یکی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های لهستان ثبت نام کنند

 

انتخاب رشته و مقطع تحصیلی

 

(A CATEGORY)

 

رشته های تحصیلی مخصوص متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی آیلتس و تافل دارند

 

دوره های سه ساله کارشناسی: ( شهریه سالیانه دانشگاه 6000 یورو)

حسابداری و مدیریت امور مالی / مدیریت/ معماری/ مهندسی عمران / فنی و مهندسی/ هنر/ پزشکی/ پرستاری/ زبان انگلیسی

 

دوره های دو ساله کارشناسی ارشد:( شهریه سالیانه دانشگاه 6000 یورو)

امور مالی و حسابداری / اقتصاد / مدیریت / حقوق بانکداری و جرم تجاری / مدیریت هوش مصنوعی / حقوق بین الملل / معماری/ عمران/

 

مقطع دکترا کلیه رشته هانسبت به آخرین مدارک تحصیل، سطح دانش زبان انگلیسی و سابقه کاری متقاضی توسط دانشگاه قابل بررسی می باشد. شهریه دوره دکترا از سالی 4000 الی 8000 یورو بسته به رشته انتخابی و دانشگاه متغیر است. در صورت داشتن پروپوزال آماده و منحصر به فرد در دوره دکترا احتمال دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه های لهستان نیز وجود دارد.

 

 

 

(G CATEGORY)

 

رشته های تحصیلی مخصوص متقاضیانی که مدرک زبان انگلیسی آیلتس و تافل ندارند

 

متقاضیانی که علاقمند به ادامه تحصیل درلهستان هستند و از سطح زبان نسبتا پیشرفته برخوردارند اما هنوز موفق به دریافت مدرک زبان بین المللی آیلتس یا تافل و مدارک زبان بین المللی مشابه نشده اند نیز این امکان را دارند که در رشته های زیر ثبت نام کنند. دانشگاه از طریق مصاحبه روی اسکایپ برای این متقاضیان امتحان شفاهی زبان انگلیسی برگزار می کند که در صورت قبولی میتوانند مابقی پروسه ثبت نام را تکمیل نمایند.

دوره های سه ساله کارشناسی:

مدیریت ( شهریه سالیانه دانشگاه 4000 یورو)

روان شناسی( شهریه سالیانه دانشگاه 4500 یورو)

دوره های دو ساله کارشناسی ارشد

مدیریت ( شهریه سالیانه دانشگاه 4300 یورو)

روان شناسی تفاوتهای اجتماعی در جامعه جهانی ( شهریه سالیانه دانشگاه 5200 یورو)

روان شناسی و اقتصاد ( شهریه سالیانه دانشگاه 5200 یورو)

دیپلم دانشگاهی یک ساله زبان انگلیسی  

متقاضیانی که علاقمند به ادامه تحصیل درلهستان هستند اما هنوز موفق به دریافت مدرک زبان بین المللی آیلتس یا تافل و مدارک زبان بین المللی مشابه نشده اند نیز این امکان را دارند که با ثبت نام در یک پیش دوره شش و یا دوازده ماهه زبان انگلیسی ، شانس ادامه تحصیل در اروپا را بدست آورند. به عبارت دیگر در صورتی که مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اید و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را در اختیار دارید میتوانید برای پیش دوره زبان انگلیسی در دانشگاه پذیرش شوید و در ترم بعدی ثبت نام کنید.

مدارک اولیه مورد نیاز برای متقاضیان دوره های فوق به قرار زیر است:

کپی پاسپورت و عکس پاسپورتی چهره الکترونیکی

نسخه فارسی و ترجمه انگلیسی آخرین مدرک تحصیلی ( دیپلم/ فوق دیپلم/لیسانس/فوق لیسانس/ دکترا)

نسخه فارسی و ترجمه انگلیسی ریز نمرات ( دیپلمه: دبیرستان و پیش دانشگاهی / لیسانسه و فوق لیسانسه ریز نمرات دانشگاه)

کپی مدرک آیلتس و یا تافل (فقط مخصوص رشته هایی که این مدرک برای ثبت نام اجباری است)  

مدرک زبان تکمیل دوره پیشرفته از یک موسسه زبان معتبر در ایران ( اختیاری)

 

شرایط و روش ثبت نام کلیه رشته ها

مرحله اول

academic@pluco.net اسکن مدارک مورد نیازرشته مربوطه و ارسال به ایمیل آدرس

مرحله دوم

پس از بررسی ودر صورت  تایید اولیه مدارک دریافتی توسط امور دانشجویی پلوکوگروپ، تیم ما در لهستان فرم ها ی ثبت نام،وکالتنامه امور دانشجویی، فاکتور کل و فاکتور اولیه حق الزحمه خدمات بین الملل حقوقی را برای متقاضی ارسال خواهد کرد. متقاضی پس از تکمیل فرم ثبت نام، امضا وکالتنامه و پرداخت فاکتور اولیه، اسکن فرم ثبت نام، قرارداد امضا شده و رسید پرداختی را برای دفتر لهستان توسط ایمیل ارسال میکند. پس ازتکمیل امور ثبت نام پرونده، امور دانشجویی مدارک متقاضی را همراه با تقاضا نامه تنظیمی رسمی به دانشگاه منتخب ارایه کرده و درخواست رسمی بررسی مدارک و صدور پذیرش مشروط دانشجویی می کند. دانشجویانی که مدارک، شرایط تحصیلی و مدارک مالی آنان و یا والدینشان توسط دانشگاه انتخابی تیم حقوقی پلو کوگروپ پذیرفته شود می توانند رسما ثبت نام نموده و وارد پروسه ویزای دانشجویی شوند.

 

مرحله سوم

در این مرحله متقاضی وجه شهریه را به دانشگاه مربوطه حواله میکند و تیم امور دانشجویی ما نامه پذیرش بدون شرط و قطعی را از دانشگاه مستقیما دریافت می کنند. تیم مشاورین حقوقی مهاجرتی ما به متقاضی جهت تکمیل مدارک سفارت لهستان و دریافت ویزای دانشجویی راهنمایی های لازم را ارایه داده و اقدام به تکمیل دقیق، کاملا قانونی و بدون عیب و نقص فرم های سفارت متقاضی می نمایند و نامه رسمی درخواست ویزا ی دانشجویی را تنظیم می نمایند. دانشجو می بایست مدارک مورد نیاز مخصوص دریافت ویزای دانشجویی را جهت بررسی و تکمیل در اختیار تیم حقوقی پلوکو گروپ قرار دهد تا مدارک بدون نقص و کامل به سفارت ارایه شوند.

 پس از دریافت ویزا، تیم امورتشریفات دانشجویی پلوکو گروپ افتخار خواهد داشت به دانشجو در فرودگاه ورشو در لهستان خوش آمد بگوید و تا درب اقامتگاه دانشجویی وی بدرقه کند. هر دانشجو در فرودگاه یک عدد سیم کارت مبایل محلی هدیه خواهد گرفت و پس از ورود جهت آشنایی با شهر ورشو، یک روز توسط اعضا تیم پلوکو گروپ آموزش خواهد دید. در طول دوران دانشجویی تیم حقوقی بین الملل و فارسی زبان پلوکو گروپ مستقر در دفتر ورشو افتخار خواهند داشت که در صورت تقاضا ی متقاضی، جهت تمدید ویزای دانشجویی و یا تبدیل احتمالی این ویزا به انواع ویزاهای دیگر این کشور مانند ویزاهای کارمندی و سرمایه گذاری، در خدمت موکلین عزیز باشند.

 

 

جهت اطلاعات بیشتر و یا شروع ثبت نام دانشگاه با ما

تماس بگیرید

 

امور خدمات دانشجویی گروه حقوقی بین الملل پلوکو گروپ